Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Bir 4-zamanlı-pistonlu yanmalı motor ile motor frenlemesine mahsus bir usul. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/04/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 96/00283
Buluş Başlığı Bir 4-zamanlı-pistonlu yanmalı motor ile motor frenlemesine mahsus bir usul.
Başvuru Sahibi MAN TRUCK BUS ÖSTERREICH AG
Buluş Sahibi FRANZ LEITENMAYR;DIPL.ING.HELMUT PRIESNER;DIPL.ING.FRANZ RAMMER;LUDWIG STEGMULLER
IPC Sınıfı F02D
Buluş Özeti

Mevcut ihtira, bir 4-zamanlı-pistonlu yanmalı motor ile motor frenlemesine mahsus bir usulü alakadar etmekte olup, söz konusu motor her silindirinde boşaltma sistemine tertip edilmiş en az bir boşaltma valfına sahiptir,boşaltma sistemi içine bir karbüratör tertibatı motor frenlemesi için öyle tertip edilmiştir ki, egzos akımı kısılmakta ve karbüratör tertibatının yukarı akışında egzos içinde bir basınç artışı yaratılmakta, bu basınç artışı boşaltma valfının açılması ile yanma odasına geri akmakta ve ardından gelen sıkıştırma süresi sırasında kısmen açık tutulan boşaltma valfı vasıtası ile yüksek bir frenleme işlemi sağlamaktadır.