Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Klima tertibatı. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/04/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 96/00299
Buluş Başlığı Klima tertibatı.
Başvuru Sahibi AURORA KONRAD G.SCHULZ GMBH CO. KG
Buluş Sahibi HANNES WOLF
IPC Sınıfı B60H 1/32
Buluş Özeti

Motorlu taşıtlar için tasarlanmış bulunan bir klima tertibatında, özellikle de hızlı giden otobüs gibi taşıtlarda taşıtın üst tavanının uzunlamasına olan bölümünde ısı değiştiricileri (12, 14) ve bir kondansatör birimi (64) tavanda tasarlanmış bulunan ve temiz havayı kondansatörlere ulaştıracak olan kondansatörlerle ve bir kondansatör-temiz hava ağzı (34) ile birlikte genel anlamda yatay halde tasarlanmıştır. Isı değiştiricileri (12, 14) temiz hava/çevre havası-ayar elemanları sayesinde, örneğin temiz hava/çevre havası-oynar kapakçıkları (26) sayesinde isteğe göre temiz hava ve/veya çevre havası tarafından açılıp kapanabilirler. Bir ısı değiştiricisi-temiz hava ağzı (30) temiz havanın ısı değiştiricileri (12, 14) e ulaşmasını sağlar ve temiz hava işletmesinde akım tekniği doğrultusunda kondansatör-temiz hava ağzı (34) ün yanında ve buna paralel şekilde tasarlanmıştır.