Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Katı titanyum katalizör bileşeni, bu bileşeni içeren etilen polimerizasyonu katalizörü ve etilen polimerizasyonu işlemi. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 23/05/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 96/00425
Buluş Başlığı Katı titanyum katalizör bileşeni, bu bileşeni içeren etilen polimerizasyonu katalizörü ve etilen polimerizasyonu işlemi.
Başvuru Sahibi MITSUI CHEMICALS, INC.
Buluş Sahibi TSUNEO YASHIKI;SHUJI MINAMI
IPC Sınıfı C08F 10/02;C08F 4/658
Buluş Özeti

Magnezyum bileşiğinin 1 molüne dayalı olarak 0.25-0.35 mol miktarında, aktif hidrojene sahip olmayan bir organosilisyum bileşiğinin mevcudiyetinde, sıvı bir magnezyum bileşiğinin, sıvı bir titanyum bileşiği ile temasa sokulması ve elde edilen temas ürününün sıcaklığının, 105-115 °C lik bir sıcaklığa yükseltilmesi ve temas ürününün bu sıcaklıkta muhafaza edilmesi basamaklarını içeren bir işlemle elde edilen bir katı titanyum katalizör bileşeni açıklanmıştır. Temas ürünü, ayrıca aktif hidrojene sahip olmayan 0.5 molden fazla olmayan bir miktarda organosilisyum bileşiği ile de temas ettirilebilir. Katı titanyum katalizörü bileşeninden ve bir organometalik bileşikten oluşturulan bir etilen polimerizasyonu katalizörü ve katalizörü kullanan bir etilen polimerizasyonu işlemi de açıklanmıştır. Katı titanyum katalizörü bileşeninin kullanılmasıyla, etilen, yüksek aktivitelerle polimerleştirilebilir ve mükemmel tanecik özelliklerine sahip bir etilen polimeri hazırlanabilir.