Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Atık suların biyolojik olarak ayrılması için tertibat. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 96/00431
Buluş Başlığı Atık suların biyolojik olarak ayrılması için tertibat.
Başvuru Sahibi DIPL. ING. BERND HANSEN;DR. ING. BERND DIERING
Buluş Sahibi DR. ING. BERND DIERING;DIPL. ING. BERND HANSEN;DR. ING. BERND DIERING;DIPL. ING. BERND HANSEN
IPC Sınıfı B01D 21/02;B01D 21/24;C02F 3/12;C02F 3/20;C02F 3/30
Buluş Özeti

Atık suların biyolojik olarak ayrılması için bilinen tertibatlar birçok tek havuza ayrılmaları nedeni ile oldukça yüksek bir yapı malzemesi harcamasını gerektirmektedir. Her havuzun ayrıca kendisine ait bir dolaşım ile donatılmış olması gerekmektedir. Nitrat ihtiva eden aktifleştirilmiş çamur - atık su karışımının ve ayrıca geri akış çamurunun sedimantasyon havuzundan geri akışı, uygun olarak yüksek pompa performansına sahip olan çok miktarda boru tesisatını gerekli kılmaktadır, zira uzun boru hatları yollarının aşılması gerekmektedir. İşbu ihtira ile, şimdiye kadar bilinen tertibatlar karşısında iyileştirilmiş etki derecesi sağlanarak kullanılan yapı malzemesi miktarının önemli bir oranda indirilmiş olduğu bir tertibat tarif edilmektedir.