Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Güneş ışınlarının perdeleyici özelliklere sahip bir cam pano ve böyle bir panonun imaline yönelik bir proses. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/06/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 96/00490
Buluş Başlığı Güneş ışınlarının perdeleyici özelliklere sahip bir cam pano ve böyle bir panonun imaline yönelik bir proses.
Başvuru Sahibi GLAVERBEL
Buluş Sahibi ALAIN SCHUTZ;PHILIPPE LEGRAND;MICHEL HANNOTIAU;ROBERT TERNEU
IPC Sınıfı C03C 17/245;C23C 16/40
Buluş Özeti

Bir cam pano Sb/Sn molar oranı 0.01 ila 0.5 arasında değişen kalay ve antimuan içeren ve pirolitik bir tarzda oluşturulan kalay/antimuan oksit kaplama tabakasını hariç bir camsı taban malzeme ihtiva eder. Kaplanmış taban malzemenin güneş faktörü (Solar factor=FS) % 70 den daha küçüktür. Pano bir kalay kaynağı ve bir de antimuan kaynağı ihtiva eden reaktif bir karışımdan kimyasal buhar depozisyonu sureti ile oluşturulur.