Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Ürün ve hizmetlerin karşılığının ödenmesi için proses. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 22/08/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 96/00586
Buluş Başlığı Ürün ve hizmetlerin karşılığının ödenmesi için proses.
Başvuru Sahibi LANDIS+GYR AG
Buluş Sahibi ROLF HEINRICH SIGG;LUIGI MUNAFO
IPC Sınıfı G07F 15/00
Buluş Özeti

Şebekeye bağlı ürün (5) ve/veya hizmetlerin ödenmesi için bir deposu (9) olan bir veri kartı vasıtasıyla, otonom bir ölçüm cihazıyla (1) bir satış yerindeki satış yeri cihazı (3) arasında bilgi taşınmasını sağlayan bir proses. Bunlar ölçüm cihazından (1) depoya (9) kaydedilen ve veri kartıyla satış yeri cihazlarına (3) iletilen, ölçüm cihazının tanısı ve durumuyla ilgili bilgilerdir. Satış yeri cihazı (3) depolanan bilgileri okur ve bunları bir veri deposunda saklar. Veri kartının (2), düzenlenen ölçüm cihazına geri iletilmesi satış yerinde (10) ödenen nakit yakına tekabül eden bir değer birimini ve ölçüm cihazı (1) için bir komut değeri içerir. Bir hizmet merkezi (4) bütün satış yeri cihazlarının (3) veri depolarının içeriğini bir bağlantı (14) üzerinden periyodik olarak sorgulayabilir ve veri deposunda depolanan komutu yenileyebilir.