Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Özelde iki-tekerlekli bir taşıt için enine kavsi yüksek lastik. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 22/08/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 96/00630
Buluş Başlığı Özelde iki-tekerlekli bir taşıt için enine kavsi yüksek lastik.
Başvuru Sahibi PIRELLI TYRE S.P.A.
Buluş Sahibi GIANCARLO ARMELLIN
IPC Sınıfı B60C
Buluş Özeti

Özelde, iki tekerlekli bir taşıtın ön tekerleğine monte edilmek icin enine kavsi yüksek bir lastik olup, bu lastikte, kuşak yapısı, lastiğin ekvatoral düzlemine göre esas olarak sıfır açıda en azından bir uzamayan kord tabakasını ve bahsedilen ekvatoral düzleme göre, çapraz bir yönde takviye elemanlarını içeren en azından bir adet altta uzanan tabakayı içermektedir. Sıfır-dereceli kordlar tercihan metaliktir, ya da, yüksek karbon çeliğinden yapılmış, yüksek uzamalı tiptedir. Bahsedilen kordların dağılma kalınlığı, belirli bir birimsel değeri olan bir bölüm içinde tanzim edilmiş kord sarımlarının kütlesinin bahsedilen bölümün merkezi ve lastiğin dönme ekseni arasındaki mesafenin karesi ile çarpımının esas olarak kuşağın bütün eksenel uzantısı üzerinde sabit bir değere sahip olduğu bir şekilde, kuşağın merkezinden kuşağın en uç noktalarına kadar sürekli bir şekilde artmaktadır.