Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Bitki büyümesini ayarlamak için bir kompozisyon ve onun uygulanması için bir metod. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 22/08/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 96/00650
Buluş Başlığı Bitki büyümesini ayarlamak için bir kompozisyon ve onun uygulanması için bir metod.
Başvuru Sahibi NIHON NOHYAKU CO. LTD.
Buluş Sahibi ATSUHIKO YUDA;YOICHI HACHITANI;TSUTOMU MABUCHI;HATSUE MATSUURA
IPC Sınıfı A01N 43/56
Buluş Özeti

Bitki büyümesini ayarlamak için olan ve aktif madde(ler) olarak genel formül (I) ile temsil edilen en azından bir 3-ikameli fenilpirazol türevi içeren bir kompozisyon ve sözü edilen kompozisyonu uygulamak için bir metod: [burada R-Y1R3,-Y2CH(R4)CO-OR5, -COOCH(R4)CO-Y1R5 ya da -COOR6 tır (burada R3=alkil, haloalkil, alkenil ya da alkinil dir, R4=H ya da alkil dir, R5=H alkil, haloalkil, alkenil ya da alkinil dir, R6=alkil, haloalkil, alkenil ya da alkinil dir, Y1= -O- ya da -S- dir ve Y2= O-, S- ya da -NH- tır), R1 düşük bir alkil grubudur, R2H, bir düşük alkil grubu ya da bir düşük haloalkil grubudur, X1 ve X2 nin herbiri bir halojen atomudur, Y -O-, -S-, -SO-, -SO2-, ya da -NH- tır ve n 0 ya da 1 dir], bu kompozisyon kök bitkileri (örn. patates), lifli bitkiler (örn. pamuk), yağlı bitkiler (örn. soya fasulyesi ve ayçiçeği) ve tahıllar (örn. pirinç) için bir kurutucu ya da yaprak dökücü olarak görev görür.