Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Önceden belirlenmiş alan kutbiyetini şifreleme/deşifre etme cihazı ve metodu. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/09/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 96/00683
Buluş Başlığı Önceden belirlenmiş alan kutbiyetini şifreleme/deşifre etme cihazı ve metodu.
Başvuru Sahibi SONY CORPORATION
Buluş Sahibi TORU WADA;HIDEKI KOYANAGI;MOTOKI KATO
IPC Sınıfı H04N 7/30
Buluş Özeti

Hareketli bir resim, video görüntü resimleri grubuna şifrelenir ve her bir kare önceden belirlenmiş alan kutbiyeni içeren değişik alan kutbiyeleri içerir. Ardışık bir görüntü resmi grubuna şifrelenecek olan kare serilerinin birinci alanının kutbiyeti önceden belirlenmiş alan kutbiyetine ayarlanır. Alternatif olarak karelerin serisinin birinci alanı, şifrelenmiş hareketli resim ile iletilen veri tarafından tanımlanabilir. Şifrelenmiş hareketli resim, her bir ardışık görüntü resmi grubundaki birinci alan önceden belirlenmiş alan kutbiyetinde olduğunda gösterilen bir deşifre başlangıç zamanında deşifre edilir. Alternatif olarak, deşifre başlangıç zamanı, birinci alanın alan kutbiyetini gösteren veri tabanına göre üretilir.