Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Geçici ıslak mukavemete sahip olan,önceden-ıslatılabilir yüksek yumuşaklıkta kağıt ürünü. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/09/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 96/00733
Buluş Başlığı Geçici ıslak mukavemete sahip olan,önceden-ıslatılabilir yüksek yumuşaklıkta kağıt ürünü.
Başvuru Sahibi JAMES RIVER CORPORATION
Buluş Sahibi GARY WORRY;DINESH M. BHAT;ROBERT J. MARINACK;HENRY S. OSTROWSKI;PHUONG VAN LUU
IPC Sınıfı D21H 17/05;D21H 25/02
Buluş Özeti

Bir kağıt ürünü ve elle önceden nemlendirilmiş bir durumda kullanılmak üzere ya da kuru kullanılmak üzere uyarlanmış olan ve tüysüz bir yüzeyi olan bir kağıt ürünün yapılması için bir yöntem. Kağıt ürün, daldırmadan 5 saniye sonra Finch Çanak Deneyi ile ölçüldüğü haliyle, en azından 75 g/3 inç şeritlik, tercihan 105 g/3 inç şeritlik bir başlangıç normalize edilmiş CD ıslak gerilme mukavemeti ve daldırmadan 10 dakika sonra ölçüldüğü haliyle 1/2 den daha düşük bir müteakip CD ıslak mukavemeti arzederek geçici ıslak mukavemete sahip bulunmaktadır. 2-30 pound/ton aralığı içinde aldehidler ve polimerler, polioller ve siklik üreler ya da bunların karışımlarını ihtiva eden aldehidler gibi yüklenmemiş kimyasal parçaları içeren bir geçici ıslak mukavemet maddesi ağ-yapıya ilave edilmektedir. İsteğe göre, nişasta ve bir katyonik azotlu yumuşatıcı/bağ açıcı ilave edilmektedir.(DEVAMI VAR)