Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
İmidazo benzodiazepin türevlerinin imal edilmesine mahsus yöntem. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/10/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 96/00779
Buluş Başlığı İmidazo benzodiazepin türevlerinin imal edilmesine mahsus yöntem.
Başvuru Sahibi F.HOFFMANN-LA ROCHE AG
Buluş Sahibi KURT STEINER;MANFRED FROOM;MANFRED BREUNINGER;SIEGFRIED SCHMITT;KARL-HEINZ BENDER
IPC Sınıfı C07D 487/04
Buluş Özeti

Buluş genel formül I in 4H-imidazo[1,5-a][1,4]benzodiyazepin türevlerinin üretilmesi için yeni bir yöntemle ilgili olup, ki burada R1 fenil veya mono- veya di ikameli fenili ifade etmekte; R2 hidrojen, halojen, nitro, siyano, triflorometil, veya düşük alkili belirtmekte; R3 hidrojen veya düşük alkili belirtmekte; ve R4 hidrojen veya düşük alkili ve bu bileşiklerin genel formül II nin 4H-imidazo[1, 5-a][1, 4]benzodiyazepin-karboksilik asidinin dekarboksile edilmesiyle elde edilen, eczacılıkta kullanılabilen tuzlarını belirtmektedir.