Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Video görüntüsünün renklerinin kodlanması. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 22/02/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 96/00787
Buluş Başlığı Video görüntüsünün renklerinin kodlanması.
Başvuru Sahibi KONINKLIJKE PHILIPS N.V.
Buluş Sahibi JOHN ASHER HOSKINS;EDWARD DAVID PENNA
IPC Sınıfı H04N 11/04;H04N 7/32
Buluş Özeti

Bir dijital video görüntü çerçevesi için piksel renk değerlerinin kodlanması için bir yöntem anlatılmıştır, bu yöntemde, görüntü içindeki her farklı renge bir renk değeri atanmaktadır. Görüntü çerçevesi için baskın bir renk belirlenmekte, ve bir birinci düzenlemede, baskın renkten başka bir renge sahip olan her piksel kendine ait renk değeri ile ayrıca kodlanmaktadır (0010-1111), baskın rengin üç ya da daha çok arka arkaya piksellik işletimleri işletim uzunluğu ile kodlanmaktadır. Bir işletimi belirten düzenlemeye benzer bir başka kod (0000 0011 cccc), bir çerçevenin geçişi esnasında belirlenen baskın renkte bir değişmeye olanak sağlayacak şekilde sağlanmaktadır. Bir başka düzenlemede, bütün renklerin işletimleri işletim uzunluğuyla kodlanmakta, ancak, baskın renk işletimleri için daha kısa bir kodlama şeması kullanılmakta, ya da yine bir başka düzenlemede, baskın renklerin daha küçük bir aralığı kullanılmaktadır.