Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Tatlandırıcı tuzlar. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/10/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 96/00808
Buluş Başlığı Tatlandırıcı tuzlar.
Başvuru Sahibi NUTRASWEET PROPERTY HOLDINGS, INC.
Buluş Sahibi JACOB VAN SOOLINGEN;JOHN CHARLES FRY
IPC Sınıfı A23L 1/236
Buluş Özeti

Buluş, bir sıvı ortam maddesine, (a) aspartik asitten türetilmiş bir tatlandırıcı, (b) aspartik asitten türetilmemiş bir tatlandırma asitinin bir tuzu, ve (c) güçlü bir asitin herhangi bir sırada ilave edilmesiyle, aspartik asitten türetilmiş bir tatlandırıcıyı ve aspartik asitten türetilmemiş yoğun bir tatlandırıcıyı kapsayan tatlandırma tuzlarının hazırlanması için bir işleme ilişkindir; daha sonra, sistem içinde mevcut olan bileşenler en azından bir dakika için reaksiyona girmeye bırakılmakta ve oluşan tatlandırma tuzu tek başına bırakılmaktadır. Buluş, aynı zamanda, iyi bir termal stabilite ve düşük bir nem muhtevasına sahip olan yeni tatlandırma tuzlarına, bunun yanısıra, aspartam ve asesülfamik asitten tatlandırma tuzunun yeni bir kristal modifikasyonuna da ilişkindir. Buluş, bundan başka, tatlandırma tuzlarının hazırlanmaları ve kullanımına ilişkindir.