Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Kalıplama malzemeleri karışımları için döküm kalıplarının ve çekirdeklerinin imal edilmesine mahsus poliüretan esaslı yapıştırıcı madde sistemi. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/11/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 96/00848
Buluş Başlığı Kalıplama malzemeleri karışımları için döküm kalıplarının ve çekirdeklerinin imal edilmesine mahsus poliüretan esaslı yapıştırıcı madde sistemi.
Başvuru Sahibi HÜTTENES-ALBERTUS CHEMİSCHE WERKE GESELLSCHAFT MİT BESCHRÄNKTER HAFTUNG
Buluş Sahibi GERAD PHILIPPE MARIO LADEGOURDIE;MAREK TORBUS
IPC Sınıfı B22C 1/22;C08G 18/54;C08K 5/10
Buluş Özeti

Mevcut ihtirada yüksek katı yağ asitmetilesterlerinin, yani monometilester lerden oluşan 12 C atomuna kadar bir karbon zincirine sahip katı yağların, örnek olarak kolza yağı metilester in tek çözücü madde ya da poliüretan esaslı döküm-kalıplama malzemesi-yapıştırıcı maddelerin tek ya da iki komponenti için çözücü madde-yapı parçası olarak kullanılması tarif edilmekte olup, sözü edilen poliüretan esaslı döküm-kalıplama malzemesi yapıştırıcı maddenin komponentleri reaksiyon partneri olarak serbest OH grupları ihtiva eden bir fenol reçinesini ve bir poliizosiyanatı kapsamaktadır. Katı yağ asitmetilester bu münasebetle tek çözücü madde olabilmekte, en azından poliizosiyanat için yükseltilmiş kaynama sıcaklığına sahip aromatik hidrokarbonlar ile birlikte kullanılabilmekte (bu sırada katı yağ asidi metilester miktarı çözücü madde içinde hidrokarbon maddesinin miktarını aşmalıdır), ve en azından fenol reçinesi için yüksek polariteye sahip çözücü madde ilavesi altında kullanılabilmektedir.