Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
İkame edilmiş sülfonimidamid ler, bunların imal edilmesine mahsus usul, bunların ilaç ya da diyagnoz maddesi olarak kullanılmaları ve ayrıca bunları ihtiva eden ilaçlar. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 96/00873
Buluş Başlığı İkame edilmiş sülfonimidamid ler, bunların imal edilmesine mahsus usul, bunların ilaç ya da diyagnoz maddesi olarak kullanılmaları ve ayrıca bunları ihtiva eden ilaçlar.
Başvuru Sahibi HOECHST AKTIENGESELLSCHAFT
Buluş Sahibi DR. UDO ALBUS;DR. JOACHIM BRENDEL;DR. ANDREAS WEICHERT;DR. WOLFGANG SCHOLZ;DR. JAN-ROBERT SCHWARK;DR. HEINZ-WERNER KLEEMANN;DR. HANS JOCHEN LANG
IPC Sınıfı A61K 31/165;C07C 381/10
Buluş Özeti

Formül I e göre olan sülfonimidamid ler, ki formülde üç ikame edici R(1), R(2) ve R(3) den en az biri bir benzoilguanidin olmaktadır ve diğer ikame edici maddeler istemlerde verilen anlamları ifade etmektedirler, kalp-dolaşım-sistemi üzerinde mükemmel etki gösteren ilaçlar olarak; ayrıca kardiyo-protektif komponentlere sahip antiaritmik ilaç maddeleri olarak ve ayrıca organ transplantasyonları gibi ameliyat müdahelelerinde kansızlığın neden olduğu hasarların tedavisi için kullanılmaya uygundurlar.