Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Havalandırma Valfı. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/11/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 96/00886
Buluş Başlığı Havalandırma Valfı.
Başvuru Sahibi CONTINENTAL REIFEN DEUTSCHLAND GMBH
Buluş Sahibi DETLEF PLEGER;KLAUS HEIMBUCHNER;HEINZ KÖHLER;HEINZ-JÜRGEN HOLLAENDER;ARTHUR-FRIEDRICH NOLL
IPC Sınıfı B29C 33/10
Buluş Özeti

İşbu ihtira 1000 ila 3000 arası sayıda havalandırma deliğine sahip olan havalı lastiklerin imal edilmesi için volkanizasyon formu ile ilgilidir. Pratik olarak boşaltılabilen havalı lastiklerin gerilimli ilave işlemlerden geçirilmeden hazırlanması için her havalandırma deliğinin yarı mamülün üst yüzeyinin yaklaşması halinde kapanacak ve form verilmesi işlemi sırasında yeniden açılacak şekilde tertip edilen bir valfa sahip olması önerilmektedir, böylece volkanize edilecek yarı mamul maddenin şekillenmesi yeniden valfın açık hale gelmesinden sonra gerçekleşmektedir. Tercihen her havalandırma deliği bir şafttan ve bu şaft üzerine kurulan bir tabaktan meydana gelen bir hareketli ventil girişine sahiptir.