Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Deniz suyunun, ters osmozla, doğal basınçla tuzunun çıkarılıp kullanılabilir hale getirilmesi için tesis ve yöntem. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/04/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 96/00979
Buluş Başlığı Deniz suyunun, ters osmozla, doğal basınçla tuzunun çıkarılıp kullanılabilir hale getirilmesi için tesis ve yöntem.
Başvuru Sahibi ALBERTO VAZQUEZ-FIGUEROA RIAL
Buluş Sahibi ALBERTO VAZQUEZ-FIGUEROA RIAL
IPC Sınıfı B01D 61/02;C02F 1/44
Buluş Özeti

Bu buluş atık suyun içilebilir hale getirilmesi ve deniz suyunun tuzunun çıkarılıp kullanılabilir hale getirilmesi konusundaki teknik alana girer. Daha belirli olarak, buluş düşük bir enerji maliyetiyle ve komplike bakım işlemleri olmaksızın bir tesiste azaltılmış bir yapım maliyetiyle arıtılmış veya tuzu çıkarılmış su elde edilmesi için temiz veya arıtılmış su elde edilmesini sağlayan bir deniz suyu tuzunu çıkarıp kullanılabilir hale getirme sistemi sağlamaktadır.