Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Su arıtma makinası. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 96/01076
Buluş Başlığı Su arıtma makinası.
Başvuru Sahibi SEVİNÇ VAN WESTERHOVEN
Buluş Sahibi TONY D.J. VAN WESTERHOVEN
IPC Sınıfı C02F 1/00;C02F 1/44;C02F 1/78;C02F 9/00
Buluş Özeti

Makinanın amacı, bakteri ve virüs içersin veya içermesin, kirliliği muhtemel her türlü suyu arıtmak, güzel bir tadı ile temiz ve sağlıklı içme suyuna çevirmektedir. Arıtma makinası filtre sistemlerinden oluşmaktadır. Bunlar, kireç filtresi, üç ayrı sediment ve arbon filtreleri, morötesi filtresi, bir de tersine çevirmiş osmoz filtresi ile % 98 saf su molekülleri ile % 2 gerekli ve zararsız mineralleri filtre ediliyor ve son olarak ozonlama işlemi ile en tehlikeli ve zararlı bakteri türleri yok edilerek suyun dezenfekte edilmesini sağlar. Bu dezenfekte işlemi, suyun bulunduğu yeri de dezenfekte ederek, yirmi dakika devam ediyor ve insan sağlığına zarar vermiyor.