Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Kobaltlı metalik matların ve hurdaların elektrokimyasal liçi. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 97/00005
Buluş Başlığı Kobaltlı metalik matların ve hurdaların elektrokimyasal liçi.
Başvuru Sahibi PAMUKKALE KİMYEVİ MADDELER MÜHENDİSLİK SAN. ve TİC. A.Ş.
Buluş Sahibi İSMAİL DUMAN
IPC Sınıfı C01G 51/00
Buluş Özeti

Bu patentin konusu, kobalt ve/veya nikel içeren a- katı veya sıvı durumdaki bakır konvertisaj curuflarından hareketle karbotermik ve/veya silikotermik ve/veya metalotermik kısmi redüksiyon yolu ile üretilmiş ve/veya selektif oksidasyon yolu ile zenginleştirilmiş kobalt, nikel, demir, bakır alaşımlarının ve/veya kobalt-nikel matlarının ve/veya bu matlar içinde metalik alaşımların dağılması ile ve/veya çözünmesi ile oluşmuş katı eriyiklerin ve karışımların (kısaca: metalik matların), b- kobalt, nikel esaslı sıcak dövme kalıbı hurdalarının ve kobalt ve/veya nikel içeren katalizör hurdalarının, hidrojen ve hidrojensülfür gazı çıkarmaksızın elektrokimyasal olarak sulu çözeltilere alınmasıdır. (Belirtilen bu malzemelerin tümü, bu patent içerisinde ayrıca bir açıklama yapılmadan CoNi-hammaddesi olarak anılacaktır.)