Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Birlikte otomatik kavramaya sahip fren pistonu ve yastığı. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/03/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 97/00251
Buluş Başlığı Birlikte otomatik kavramaya sahip fren pistonu ve yastığı.
Başvuru Sahibi BOSCH SYSTEMES DE FREINAGE
Buluş Sahibi JEAN CHARLES MALIGNF
IPC Sınıfı F16D 65/097
Buluş Özeti

Buluş, bir diskli fren yastığının, bu frenin pistonuna birleştirilmesi için bir düzeneğe ilişkindir; bu piston, bir olukla sınırlanan ve iç çevresel bir genişleme sergileyen açık bir iç hacme sahiptir. Düzenek bir taraftan, bir desteğe bağlanan ve bir boşluk bırakacak şekilde destekten ayrılan bir kenar sergileyen pasif bir bağlantı bileşenini ve diğer taraftan piston içinde kayacak şekilde monte edilen ve boşluk içine otomatik olarak yerleştirilen birinci kıskaçlar vasıtasıyla yastığa ve pistonun çevresel genişleme kısmına otomatik olarak yerleştirilen ikinci kıskaçlar vasıtasıyla pistona tutturulan aktif bir bağlantı bileşenini içerir.