Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Bir bilgi taşıyıcının okunması için, bilgi taşıyıcı tipini belirleyen ayırıcı vasıtalar içeren bir aygıt. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 22/08/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 97/00313
Buluş Başlığı Bir bilgi taşıyıcının okunması için, bilgi taşıyıcı tipini belirleyen ayırıcı vasıtalar içeren bir aygıt.
Başvuru Sahibi KONINKLIJKE PHILIPS N.V.
Buluş Sahibi RUTGERUS ELISABERTUS EDUARDUS FRANCISCUS SUERMONDT;HENRY CLOETENS
IPC Sınıfı G11B 19/02;G11B 19/12
Buluş Özeti

Buluşa uygun aygıt, üzerine değişik fiziksel parametrelere sahip bir iz örüntüsü halinde bilgi kaydedilen bir CD veya MMCD gibi farklı bilgi taşıyıcı tiplerinin çalınması için uygundur. Bilginin çoğaltılması için okuma sinyalinin işlemden geçirilmesi ve sürücü motor ve servo-izleme gibi servo vasıtalar, özel bilgi taşıyıcı tipine göre ayarlanacaktır. Bilgi taşıyıcı tipinin belirlenmesi için, aygıt, ayırıcı vasıtalar içerir. Bir ayırma işlemi sırasında, servo izleme imkanı çalıştırılmaksızın bir okuma sinyali üretilir. Daha sonra, fiziksel parametrelerle ilgili sinyal özellikleri, bilgi taşıyıcı tipinin belirlenen özelliklerine dayanarak okuma sinyalinden türetilir.