Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Motorlu araçlar için doğrudan enjeksiyonlu içten yanmalı dizel motor. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/10/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 97/00503
Buluş Başlığı Motorlu araçlar için doğrudan enjeksiyonlu içten yanmalı dizel motor.
Başvuru Sahibi C.R.F. SOCIETÀ CONSORTILE PER AZIONI
Buluş Sahibi SERGIO OCCELLA;COSTANTINOS VAFIDIS;FRANCESCO CALVI
IPC Sınıfı F02F 1/42
Buluş Özeti

Motorlu araçlar için küçük boyutlu doğrudan enjeksiyonlu bir Dizel motor tarif edilmektedir, beşik kolu yoluyla silindir başlığına yerleştirilmiş olan iki kam şaftı tarafından sürülen iki giriş valfı ve iki egzoz valfı ile donatılmış olan belirli bir sayıda sıralı silindir içerir. Giriş açıklıklarının (2, 3) ve egzoz açıklıklarının (4, 5) düzenlemesi enjeksiyon cihazı ortaya yerleştirilecek biçimdedir ve ön ısıtma ateşleme bujisi bir yanda bir giriş açıklığı ve bir egzoz açıklığı arasına yerleştirilebilir, bu arada motorun genel boyutları önemli ölçüde küçülmüştür ve motorun optimum performansını ve düşük bir yakıt tüketimini temin eden giriş ve egzoz kanalları (6, 7, 8) oluşmuştur (Şekil 1).