Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
İnhalatör. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/01/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 97/00669
Buluş Başlığı İnhalatör.
Başvuru Sahibi DIRECT-HALER A/S
Buluş Sahibi ERIK KELDMANN;JOHN REIPUR
IPC Sınıfı A61M 15/00
Buluş Özeti

Bir inhalatör, içinde bir hava akışı geçitinin tanımlandığı boru şeklindeki bir gövdeyi içerir. Hava akışı geçiti içinde aktif, nefesle çekilebilen, taneciklerden oluşan maddenin tek bir dozu sağlanmıştır ve çıkarılabilen kapaklar gibi kapatma vasıtalarıyla çevre atmosferiyle ilişkili olarak sızdırmaz kılınmış ve kapatılmıştır; boru şeklindeki gövdenin serbest ağızlık ucundan, akış geçitinin toplam uzunluğunun büyük bir kısmı boyunca uzanan akış geçitinin kesiti, tercihen 7-35 mm2, örneğin yaklaşık 20 mm2 dir. İnhalatör, sadece bir kez kullanılmak üzere adapte edilebilir ve inhalatörün boru şeklindeki gövdesi, bir içme kamışına benzer basit bir borunun uzunluğuna sahip olabilir.