Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Diş düzenlemesi TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/11/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 1999/01047
Buluş Başlığı Diş düzenlemesi
Başvuru Sahibi COMBI WEAR PARTS AB
Buluş Sahibi PER ULF TORGNY QUARFORDT
IPC Sınıfı E02F 9/28
Buluş Özeti

Ekskavatörlerin alt kenarları bir kısımı (2) kepçeye (6) bağlanan ve diğer kısımı (1) değiştirilebilir olmak üzere, iki kısımdan (1 ve 2) oluşan bir diş düzenlemesine sahiptir. Bu iki kısım (1 ve 2) dişi ve erkek bağlantı ve kilitleme gövdeli (4) bir çapraz açıklık (3 ve 25) vasıtasıyla birbirine tutturulur. Değiştirilebilir kısım (1) yıprandığı zaman bu kısım kararsız hale gelmeye başlayabilir. Söz konusu buluşun amacı bu dezavantajı ortadan kaldırmaktır ve bu eleme iki yüzeyin birbirlerine olan yaklaşımını sınırlamak için tasarlanan bir veya daha fazla ara levhaya (15-20) sahip olan iki karşıt düz yüzeyden oluşan kilitlenebilir gövde (4) ile başarılmıştır.