Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Kuru toz püskürtücülerde kullanılmak için taşıyıcı parçacıklar TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 22/02/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 97/00722
Buluş Başlığı Kuru toz püskürtücülerde kullanılmak için taşıyıcı parçacıklar
Başvuru Sahibi VECTURA LIMITED
Buluş Sahibi JOHN NICHOLAS STANIFORTH
IPC Sınıfı A61K 9/00;A61K 9/12
Buluş Özeti

Bir kuru toz püskürtücü içinde kulanılmak için bir toz, aktif parçacıkları ve aktif parçacıkların taşınması için taşıyıcı parçacıkları kapsamaktadır.Toz, bundan başka, püskürtücünün işletilmesi üzerine taşıyıcı parçacıklardan aktif parçacıkların salınmasını geliştirmek üzere taşıyıcı parçacıkların yüzeyleri üzerinde ilave malzemeyi (4) kapsamaktadır.Toz, aktif püskürtücünün işletilmesinden önce taşıyıcı parçacıklardan salınmasına müteessir olmayacak şekildedir.Toz içine ilave malzemenin (4) katılmasının, aktif malzemenin solunabilir payını arttırdığı bulunmuştur.