Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Düz bir şekilde katlanan kişisel solunum korunma cihazları ve bunların hazırlanmasına yönelik prosesler. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/03/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 97/00922
Buluş Başlığı Düz bir şekilde katlanan kişisel solunum korunma cihazları ve bunların hazırlanmasına yönelik prosesler.
Başvuru Sahibi 3M COMPANY
Buluş Sahibi JAMES F. DYRUD;JOHN W. BRYANT;CHRISTOPHER P. HENDERSON;DESMOND T. CURRAN;GRAHAM J. BOSTOCK;DENNIS L. KRUEGER
IPC Sınıfı A62B 23/02
Buluş Özeti

Düz bir şekilde katlanan solunum korunma cihazları ortaya konulmaktadır. Cihazlar birinci ve ikinci kenarları havi düz bir merkezi kısım, ya bir katlanma hattı, dikiş, kaynak veya birleşme yeri vasıtası ile merkezi kısmın birinci kenarına birleştirilen düz bir birinci komponent -ve burada birinci komponentin sözü geçen katlanma hattı, birleşme, kaynak veya dikiş yeri sözü geçen merkezi kısmın sözü geçen birinci kenarı ile büyük çapta birlikte yayılır -ve ya bir katlanma hattı, dikiş, kaynak veya birleşme yeri vasıtası ile merkezi kısmın ikinci kenarına birleştirilen düz bir ikinci komponent -ikinci komponentin katlanma hattı, birleşme, kaynak veya dikiş yeri sözü geçen merkezi kısmın sözü geçen ikinci kenarı ile büyük çapta birlikte yayılır- ihtiva eder. Merkezi kısım ve birinci ve ikinci komponentlerden en az birisi filtre ortamından teşkil edilir. Cihaz depolama gayesi ile düz bir şekilde katlanabilir ve birinci ve ikinci komponentler de merkezi kısmın ortak bir sathı (DEVAMI VAR)