Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Eş-zamanlı ön-dönüştürücüsü olan anahtar-modlu güç sağlama birimi. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/03/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 97/00925
Buluş Başlığı Eş-zamanlı ön-dönüştürücüsü olan anahtar-modlu güç sağlama birimi.
Başvuru Sahibi RCA THOMSON LICENSING CORPORATION
Buluş Sahibi MANFRED MUCHENBERGER
IPC Sınıfı H02M 7/04
Buluş Özeti

Bir güç tedarik birimi: bir redresörü (10); redresöre bağlanmış bir güç ön-dönüştürücüsünü; güç ön-dönüştürücüsüne bağlanmış bir anahtar-modlu güç tedarik devresini; ve güç ön-dönüştürücüsünün çalışmasını anahtar-modlu güç tedarik birimi ile eşzamanlamak için bir faz kontrol devresini içermektedir. Ön-dönüştürücü anahtarı, her zaman aralığının başlamasından hemen sonra iletken olmakta ve her zaman, her zaman aralığının bitmesinden önce iletkenliği kesmektedir. Ön-dönüştürücü anahtarının iletkenliği kesmesinden sonraki zaman aralığının bir bölümünde, örneğin, enerji depolama cihazına yükleme olmadan, güç ön-dönüştürücüsünden gelen bir akım anahtar-modlu güç tedarik devresine akabilmektedir.