Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Küçük çocuklar için emici eşyalar. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/04/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 97/01162
Buluş Başlığı Küçük çocuklar için emici eşyalar.
Başvuru Sahibi THE PROCTER GAMBLE COMPANY
Buluş Sahibi DONALD CARROLL ROE;GARY DEAN LAVON
IPC Sınıfı A61F 13/15
Buluş Özeti

Kullanıcı rahatlığını ve cilt sağlığını daha iyi hale getiren bir tasarıma sahip atılabilir bebek bezleri ve bu gibi yekpare, atılabilir emici eşyalar. Bu gibi emici eşyalar bir dış kılıf, bu dış kılıf içine yerleştirilmiş bir emici nüve, ve dış kılıfa birleştirilmiş ve emici eşyayı kullanıcı üzerine tespit etmeye mahsus bir kapatma sistemi ihtiva eder. Emici nüve, bir emici nüve alanına sahiptir. Bu emici eşya, yaklaşık X den yaklaşık Y ye kadar bir yükseklik boyutuna sahip bir küçük çocuğa uygun gelmek üzere tasarlanmış olup, burada yükseklik boyutu, çocuğun göbeğinden itibaren kasık arasından geçip sırtın en dar yerine kadar olan mesafe olarak tanımlanır ve burada Y, emici eşyanın uyması amaçlanan küçük çocuğun maksimum yükseklik boyutunu temsil eder. Emici eşya yaklaşık 95 e eşit veya daha düşük bir emicilik indisine, yani emici nüve alanı: yükseklik boyutu Y oranına sahiptir.