Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Elektrikli bir sigara içme sisteminde kullanılmak üzere sigara ve ısıtıcı. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/04/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 97/01210
Buluş Başlığı Elektrikli bir sigara içme sisteminde kullanılmak üzere sigara ve ısıtıcı.
Başvuru Sahibi PHILIP MORRIS PRODUCTS INC.
Buluş Sahibi DAVİD A.CLARK;GRIER S.FLEISCHHAUER;DAVIT E.SHARPE;WILLIE G.HOUCK;JAMES D.BAGGETT;MICHAEL A.MOORE;PATRICK H.HAYES;WALTER A.NICHOLS;MICHAEL L.WATKINS;CONSTANCE H.MORGAN;PATRICK C.COWLLING;WESLEY G.SANDERSON;MOHAMMAD R.HAJALIGOL;SUSAN E. WRENN;MARY ELLEN COUNTS;RICHARD G.UHL
IPC Sınıfı A24F 47/00
Buluş Özeti

Bir sigara, elektrikli ısıtıcı elemanların hem doldurulmuş hem de doldurulmamış kısımlar üzerinde örtüşmesini sağlayacak şekilde düzenlenmiş iki kısma sahip bir tütün çubuğunu içerir. Ağ, tütün besleme stoğunun sürekli bir tütün ağı tabakasına dönüştürülmesiyle ve sürekli tütün ağı tabakasının, otomatik sigara imalatı için uygun bir veya daha fazla tütün ağı bobinine dönüştürülmesiyle oluşturulur. Isıtıcı, destekleyici bir göbek ve yerleştirilmiş bir sigaranın alınması için bir hazneyi tanımlayan elektrik dirençli ısıtıcı kanatları içerir. Her kanat, herbiri bir birinci uca ve bir ikinci uca sahip birinci ve ikinci ısıtıcı kanat ayaklarını ve birinci ayağın ikinci ucuyla, ikinci ayağın birinci ucunu bağlayan bir bağlantı kısmını içerir. Kanatlar, dirençli bir ısıtma devresiyle ısıtılırlar ve yerleştirilmiş sigarayı ısıtırlar. Ayaklar, nefes çekmenin ardından tat verici maddelerin tutulmasına imkan veren bir boşlukla ayrılırlar.