Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Kapama tertibatı TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 23/05/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 97/01253
Buluş Başlığı Kapama tertibatı
Başvuru Sahibi N.V.RAYCHEM S.A.
Buluş Sahibi FRANCIS DAMS;PIETER DE COSTER;MARC DEMESMAEKER;PATRICK CLITS
IPC Sınıfı B65D 45/34;G02B 6/44
Buluş Özeti

Bir eşyanın birinci ve ikinci parçasının kapatılması için bir merkezi üstü kapama tertibatı olup, eşyanın birinci parçasına saplamalı şekilde monte edilen bir kola mihverli biçimde bağlanan bir manivelayı kapsamaktadır, söz konusu manivela eşyanın ikinci parçasını birleştiren ve eşyanın iki parçasını manivelanın merkezi üstü konumda kullanımda olduğu durumlarda birbirine sıkıştıran bir birleştirme yüzeyine sahiptir, söz konusu merkez üstü konumda manivela birleştirme yüzeyinin arkasına uzanan bir uzantıya haizdir ve eşyanın kapatılmasının bir başlangıç aşaması sırasında başlangıç kapama manivela kuvvetini sağlamak için eşyanın ikinci parçasıyla birleşebilmekte ve sözkonusu manivela eşyanın kapatılması işlemindeki nihai aşaması sırasında son kapama manivela kuvvetinin sağlanması için eşyanın ikinci parçası ile birleşme yüzeyi temas etmektedir.