Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Su hazırlamaya yönelik bir dezenfeksiyon çözeltisinin imalatı. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 23/05/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 97/01255
Buluş Başlığı Su hazırlamaya yönelik bir dezenfeksiyon çözeltisinin imalatı.
Başvuru Sahibi FRITZ KÜKE
Buluş Sahibi FRITZ KÜKE
IPC Sınıfı C01B 11/02;C02F 1/72;C02F 1/76
Buluş Özeti

Tarif edilen usulde bir klorit ve bir halojen ihtiva etmeyen oksidasyon maddesini stökiometrik miktarda iki katı miktarda ihtiva eden bir sulu reaksiyon çözeltisinden çıkmaktadır. Reaksiyon çözeltisi 5,5 ile 9,5 arasında, tercihen 6 ve 9 arasında bir pH değerine ayarlanmakta ve oda sıcaklığında klorid in neredeyse tamamen klordioksid e dönüştürülmesine kadar dönüştürülmektedir. Bu suretle bir klordioksit ihtiva eden çözelti elde edilmekte olup, bu çözelti tortu kloritleri ihtiva etmeyen, ama klorat ve başka arzu edilmeyen yan ürünleri de ihtiva etmeyen ve doğrudan bu tür su işleme işlemi için kullanılabilmektedir.