Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Suda- çözünür polimerler, bunların üretimi için işlem ve polimerlerin kullanımı. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 23/05/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 97/01346
Buluş Başlığı Suda- çözünür polimerler, bunların üretimi için işlem ve polimerlerin kullanımı.
Başvuru Sahibi STOCKHAUSEN GMBH CO.KG
Buluş Sahibi FRANK KRAUSE;MATTHIAS BERGHAHN;DOLF STOCKHAUSEN;HELMUT KLIMMEK
IPC Sınıfı C08F 220/04;C08F 222/02;C08F 8/12;C11D 3/37
Buluş Özeti

Bu buluş, aşağıdaki maddelerden kurulmuş suda-çözünür polimerlere ilişkindir: a) monoetilen açısından doymamış dikarboksilik asitler ve/veya tuzları, b) monoetilen açısından doymamış monokarboksilik asitler ve/veya tuzları, c) hidroliz ya da sabunlaştırmadan sonra, C-C zincirinde kovalent biçimde bağlanmış bir hidroksil grubuna sahip monomerlere dönüştürülebilir mono-doymamış monomerler, d) monoetilen açısından doymamış sülfonik asit grupları ya da sülfat grubu içeren monomerler, ve isteğe göre e) daha başka radikal olarak kopolimerize olabilir monomerler, a)-e) monomerleri toplamı %100 etmektedir. Bu buluş, bundan başka, bu polimerlerin üretimi için bir işleme ve bu polimerlerin deterjanlar ya da temizleyicilerde ilave madde ya da birlikte-kurucu madde olarak kullanımına da ilişkindir.