Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Poliribosilribitolfosfat içeren aşı bileşimi ve üretim metodu. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/06/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 97/01424
Buluş Başlığı Poliribosilribitolfosfat içeren aşı bileşimi ve üretim metodu.
Başvuru Sahibi PASTEUR MERIEUX SERUMS ET VACCINS
Buluş Sahibi JEAN-RENE CARTIER;FRANCOIS ARMINJON
IPC Sınıfı A61K 39/385
Buluş Özeti

Buluş, kapsül biçimli, b tipi Haemophilus gribi polisakkaritinden ya da tetanoz toksoidine eşlenmiş, yüksek molekül ağırlıklı poliribozilribitol fosfattan oluşan bir ya da daha fazla antijen ve bunun yanısıra, temel bileşimi alüminyum olan bir katkı maddesi içeren bir aşı bileşimine ilişkindir; burada, temel bileşeni aluminyum olan katkı maddesi, doğal durumunda ya da anyonların katılmasından sonra, yaklaşık 7.2 den düşük bir sıfır noktası gösterir. Buluşun bir diğer amacı da, böyle bir aşı bileşiminin üretimine yönelik bir yöntemdir.