Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
İnsan kulağı özelliklerinin kullanıldığı veri yayım sistemi. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/06/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 97/01496
Buluş Başlığı İnsan kulağı özelliklerinin kullanıldığı veri yayım sistemi.
Başvuru Sahibi TELEDIFFUSION DE FRANCE
Buluş Sahibi BRUNO JAHAN;PATRICE BOURCET;DENIS MASSE
IPC Sınıfı H04B 1/66;H04H 1/00
Buluş Özeti

Buluş, bilginin bir yayım ses-frekansı sinyalinin geçen bandı içinde gönderildiği ve en az bir frekans bandında (F 13,...,F 24) ses frekansı sinyalinin (S) genliğini (A 13,...,A 24) belirlemek ve bir sinyal genliğini bu frekans bandıyla ilgili bir ses maskeleme düzeyiyle (Nm (13),..., Nm (24)) karşılaştırmak üzere bir düzenek frekans komponentlerini, sinyal genliği ses maskeleme düzeyinden daha düşük olduğu takdirde, bahsi geçen frekans bandındaki ses frekansı sinyalinden gidermek üzere bir düzenek, ve bahsi geçen bilgiyi bu frekans bandına, bandın ses maskeleme düzeyine eşit veya daha düşük bir düzeyde, koymak üzere bir düzenek içermesiyle karakterize edilen bir veri yayım sistemi ile ilgilidir.