Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Ekmek ve benzeri yiyecek maddeleri üzerine sürülerek yenilen plastik besin. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/06/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 97/01525
Buluş Başlığı Ekmek ve benzeri yiyecek maddeleri üzerine sürülerek yenilen plastik besin.
Başvuru Sahibi UNILEVER N.V.
Buluş Sahibi ISABEL DE VRIES;JOHANNA ANTONIA VAN MEETEREN;CORNELIS LAURENTIUS SASSEN;JEROEN P.J. DE JONG
IPC Sınıfı A23D 7/00
Buluş Özeti

Buluş sürekli bir yağ fazına ve seçmeli olarak sulu bir faza sahip olan ve ekmek ve benzeri yiyecek maddeleri üzerine sürülerek yenilen plastik bir besin sağlamakta olup yağ fazındaki yağ %40-90 sıvı yağ ve %60-10 katı yağdan oluşan en fazla %5 oranında bütünüyle doymamış yağlı asit kalıntısı içermekte, katı yağ kimyasal olarak değişikliğe uğratılmamış palmiye yağı ya da bir veya daha fazla palmiye yağı kısmını ya da bunların iki ya da daha fazlasının bir kombinasyonunu ve hidrojenlenmiş ve/veya interesterifiye edilmiş yağ ve/veya tereyağı içermekte, interesterifiye edilmiş yağın katı yağ içindeki oranı en fazla %70 olmaktadır ve bu plastik besin ayrıca şunları içermektedir: en fazla %X simetrik POP trigliseridleri ya da %X ten fazla simetrik POP trigliseridleri ve asimetrik PPO trigliseridleri ki bu durumda P20 <= 16-4 (POP/PPO) olmaktadır ve burada P palmitik asit kalıntısını, O oleik asit kalıntısını, P20 POP ve PPO trigliseridlerinin toplamını belirtmekte olup...(DEVAMI VAR)