Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Elektrikli tütün içim sistemine mahsus sigarayı üretmenin yöntemi ve sigara. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/06/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 97/01530
Buluş Başlığı Elektrikli tütün içim sistemine mahsus sigarayı üretmenin yöntemi ve sigara.
Başvuru Sahibi PHILIP MORRIS PRODUCTS INC.
Buluş Sahibi BILLY J. KEEN;GERALD M.DALE;JOHN M. ADAMS;BARRY S. SMITH;SUSAN E. WRENN;MARY ELLEN COUNTS;CHARLES W. HARRIS;BRETT W. STEVENSON;WESLEY G. SANDERSON;MIKHAIL S. BRAUNSHTEYN;DONALD H. JONES
IPC Sınıfı A24C 5/47;A24F 47/00
Buluş Özeti

Sigara üretiminin bir yöntemi şu aşamaları içerir; bir dizi 2 li boşluk tamponunu (74) ve 2 li tütün tamponlarını (80) oluşturma, bunların etrafını tütün ağı (66) ile sarma, ve bunun dışını kaplama (71); oluşan sürekli tütün çubuğunu daha önce seçilmiş 2 li tütün tamponlarının orta noktalarından bölme; tekli tütün çubuğu (60) çiftlerini oluşturmak için tekrar bölme; bu tütün çubuğu çiftlerinin üyelerini ayırma ve 2 li filtre tamponlarını araya (240) yerleştirme; ve son olarak araya yerleştirilmiş 2 li tütün tamponunu, tekli tütün çubuk tamponlarının yakın kısımlarıyla birlikte sarma ve oluşan yapıyı tek tek sigaralar haline getirmek için bölme. Ayrıca yeni yönteme uygun olarak yapılmış sigaralar da verilmiştir.