Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Memelilerde hücre kültürlerinin ürettiği proteinlerin sialilasyonunun kontrolü TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/06/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 97/01543
Buluş Başlığı Memelilerde hücre kültürlerinin ürettiği proteinlerin sialilasyonunun kontrolü
Başvuru Sahibi F.HOFFMANN-LA ROCHE AG;GENENTECH, INC.
Buluş Sahibi THOMAS RYLL;THOMAS SCHREİTMULLER;WOLFGANG RICHTER;WERNER LESSLAUER;TINA ETCHEVERRY;THOMAS SCHREİTMULLER;WERNER LESSLAUER;TINA ETCHEVERRY;WOLFGANG RICHTER;THOMAS RYLL
IPC Sınıfı C07K 19/00;C12N 5/00
Buluş Özeti

Mevcut buluş, üretilen glikoproteinin sialik asit içeriğinin geniş bir değerler yelpazesinde, hücre kültürü ortamını manipule etmek suretiyle kontrol edildiği, memeli hücre kültürleri tarafından glikoproteinlerin hazırlanmasına dönük yeni bir işlem ile ilgilidir. Buluş, glikoproteinin sialik asit içeriğinin, hücre spesifik verimlilik etkileyen hücre kültürü değişkenlerindeki değişiklikler üzerinden modifiye edildiği bir işlem ortaya koymaktadır. Buluşun tercih edilen versiyonları arasında hücre kültürünün osmolalitesinin yanı sıra hücre kültürünün üretim safhası sırasında, bir transkripsiyon arttırıcının konsantrasyonunun kontrol edildiği hücre kültür işlemi bulunmaktadır. Buluş ayrıca yeni çözünebilir tip 1 tümör nekroz faktör immunoglobulin G1 ve bunların enflamatuvar veya immün bağlantılı hastalıkların tedavisindeki kullanımını kapsamaktadır.