Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Herbisitler. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/06/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 97/01560
Buluş Başlığı Herbisitler.
Başvuru Sahibi BAYER INTELLECTUAL PROPERTY GMBH
Buluş Sahibi HEINZ KEHNE;ERWIN HACKER;MARTIN HESS
IPC Sınıfı A01N 47/36
Buluş Özeti

Herbisitler (A) en azından, genel formül (I) e sahip substitüe edilmiş fenil-sulfonil üreler grubundan bir bileşik veya bunların tarımsal kullanımı uygun tuzlarını içermektedirler. Herbisitler aynı zamanda (B), (Ba) tahıl ve/veya mısır kültürlerinde yetişen otlara karşı selektif herbisitlerden; (Bb) tahıl ve/veya mısır kültürlerinde yetişen dikotiledonlara karşı selektif herbisitlerden; (Bc) tahıl ve/veya mısır kültürlerinde yetişen otlara ve dikotiledonlara karşı selektif herbisitlerden; ve (Bd) tarım dışı araziler için non-selektif herbisitlerden ve/veya transjenik kültürlerde yetişen yabani ve tesadüfi otlara karşı selektif herbisitlerden oluşan bileşikler grubundan en az bir herbisidal bileşik içermektedirler.