Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
İnsan bedenindeki tüylerin kopartılması için alet. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/06/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 97/01610
Buluş Başlığı İnsan bedenindeki tüylerin kopartılması için alet.
Başvuru Sahibi BRAUN GMBH
Buluş Sahibi DIETRICH PAHL;PEDRO SANCHEZ-MARTINEZ;NORBERT KREUTZ;RICHARD COHEN
IPC Sınıfı A45D 26/00
Buluş Özeti

Söz konusu olan insan bedenindeki tüylerin kopartılması için kullanılan bir alettir (21). Bu aletin, en az bir sıkıştırıcı elemanı harekete geçirecek elemanı haiz bir motorun yerleştirileceği bir kutuya sahip olması gerekir. Tüyler bu sıkıştırıcı eleman yardımıyla kopartılır. Ayrıca tüylerin kopartılması sırasında meydana gelen acı duygusunu azaltmak amacıyla başka bölümler de öngörülmüştür. Bu bölümler, insan tenine (21) her tüyün kopartılması öncesinde bir kerelik bir impuls verecek en az bir elemana (16) sahip olmalıdır. Bu impulsun aleti kullananda uyandırdığı acı duygusu tüyün kopartılması sırasında meydana gelen ısırıcı acıya göre daha az nahoştur ve tüyün kopartılması sırasında meydana gelen acıyı bastırır. Bunun sonucu olarak aleti kullanan tüylerin kopması sırasında en azından sübjektif olarak azalmış bir acı duygusu algılar.