Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Elektro kimyasal hücre TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/04/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 97/01650
Buluş Başlığı Elektro kimyasal hücre
Başvuru Sahibi ELECTRO-CHEMICAL TECHNOLOGIES LIMITED
Buluş Sahibi JURY GEORGIEVICH ZADOROZHNY;VITOLD MIKHAILOVICH BAKHIR
IPC Sınıfı C02F 1/46
Buluş Özeti

Su ve/veya sulu solüsyonların işlenmesi için bir elektro kimyasal hücre, bir orta kesimi ve her iki ucunda, çapı orta kesimin çapının 0.75 inden fazla olmayan birer pim-ucu olan, silindir şeklinde, değişken kesimli, düşey bir iç elektrod; iç elektrodun çevresine monte edilen silindir şeklinde, düşey bir dış elektrod ve hücrenin bir elektrod odasında, ayrı bir elektrodlar arası boşluğa monte edilen koaksiyal, seramik bir diyafram içerir. Dış elektrod, alt ve üst dielektrik duylar içine monte edilir. İç ve dış elektrodlar, bir güç kaynağının bir pozitif ve bir negatif kutbuna bağlanır. Hücre ilaveten, her birinde birer eksenel kanal bulunan ve duş yivleri içinde dönecek şekilde monte edilen bir üst ve bir alt kollektör başı içerir. Diyafram, duyların yivleri içine yerleştirilen esnek contalarla bağlanmıştır.İç elektrodun orta kesim çapı, D= iç elektrodun orta kısmının çapı, mm.olarak M= elektrodlar arasındaki mesafe, mm.olarak olduğu 2M