Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Bükme/kıvırma suretiyle kapatılan ambalaj sargısı ve ambalajlama prosesi. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/10/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 97/01724
Buluş Başlığı Bükme/kıvırma suretiyle kapatılan ambalaj sargısı ve ambalajlama prosesi.
Başvuru Sahibi TRANSPAC N.V.
Buluş Sahibi RAYMOND VANOPPRE;EDDY DAELMANS
IPC Sınıfı B65D 75/10
Buluş Özeti

Ambalaj sargısı en az bir bükme/kıvırma (22) ile kapatılması öngörülen bir filmden teşekkül eder, ve iç tarafında da, bükümün/kıvrımın muhafaza edilmesi için, ambalajlanacak olan eşyanın her bir tarafında uzunlamasına iki şerit (12,14) boyunca soğukta sızdırmaz hale gelen bir kaplama içerir. Ayrıca, film uzunlamasına şeritlere (12,14) dik bir vaziyette filmin (20) bir kenarı boyunca yerleştirilen, soğukta sızdırmaz hale gelen kaplamanın en az bir ilave enlemesine şeridini (24), (26) de ihtiva eder. Ambalajlama prosesi bükümlerden/kıvrımlardan (22) geçen eksene parelel olan bir istikamet boyunca, enlemesine şeritler (24), (26) vasıtası ile sargının kapatılmasını içerir.