Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Bir ortodonti aleti. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/11/2017
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2010/08908
Buluş Başlığı Bir ortodonti aleti.
Başvuru Sahibi İLHAN METİN DAĞSUYU, ABDULVAHİT ERDEM
Buluş Sahibi İLHAN METİN DAĞSUYU, ABDULVAHİT ERDEM
IPC Sınıfı A61C 7/00, A61C 7/10
Buluş Özeti

Bu buluş Pal Distalizer olarak adlandırılan bir ortodonti aleti ile ilgilidir. Daha da özellikle bu buluş, çapraşık ve kötü konumlu dişlerin düzgün sıralanmasını sağlayan ortodontik diş tedavilerinde, dişsel çapraşıklığı düzeltmek ve dişlerin sıralanması için gerekli yeri temin etmek amacıyla, üst çene palatal (damak) bölgesindeki kemik yapıdan bu bölgeye yerleştirilen geçici ankraj (destek) aygıtları yardımıyla destek alınması ve geçici ankraj aygıtları ile molar (büyük azı) dişler arasında damak bölgesine tek veya iki taraflı olarak uygun konumda yerleştirilen devamlı kuvvet modülünün aktive edilmesi sonucunda üst çene molar dişlerinin distal (geriye doğru, dorsal yönde) yönde hareket ettirilmesini sağlayan bir ağız içi molar distalizasyon aletidir.