Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Evsel pişirici cihazlar için setüstü gaz musluğu pimi TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/11/2017
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2010/09057
Buluş Başlığı Evsel pişirici cihazlar için setüstü gaz musluğu pimi
Başvuru Sahibi TURAŞ GAZ ARMATÜRLERİ SANAYİ VE TİCARETA.Ş.
Buluş Sahibi GOKHAN TURHAN, MEHMET DEMİREZEN
IPC Sınıfı F16K 5/00, F16C 11/00, F23N 1/00
Buluş Özeti

Buluş, evsel pişirici cihazlarda gaza yön vermek amacı ile kullanılan gaz muslukları için geliştirilen ve soğuk şekillendirme yöntemi ile üretimi sağlanmış olan setüstü gaz musluğunda kullanılan pimine ilişkindir . Günümüz koşullarında bu pimler, talaşlı imalat yöntemi ile pirinç veya alüminyum malzemeden üretilmektedirler . Bu tür bir pimi talaşlı imalat yöntemi ile üretmek zahmetli ve zordur . Özellikle bu pimi fırın üreticilerinin istemiş olduğu hassas ölçü toleranslarında üretmek oldukça zordur . Ayrıca talaşlı imalat sırasında çevresel atıklar(talaş, kirlenmiş yağ vb) oluşmaktadır . Buluş konusu pim, soğuk şekillendirme yöntemi ile üretilmesinden dolayı istenilen hassasiyette bu pimi üretmek mümkün olmakta ve talaşlı imalat sırasında oluşan çevresel atık oluşmamaktadır .