Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Su dolu bir kesesi bulunan hidrofilik idrar sondası. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/08/2017
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2012/05400
Buluş Başlığı Su dolu bir kesesi bulunan hidrofilik idrar sondası.
Başvuru Sahibi ASTRA TECH AB
Buluş Sahibi ANETTE ISRAELSSON, AGNETA NORDHOLM, JAN UTAS
IPC Sınıfı A61F 5/44, A61M 25/01
Buluş Özeti

Hidrofilik bir idrar sondasının (103) ıslatılmasına yönelik ıslatma aracında (110), hidrofilik idrar sondasının (103) sokularak ıslatılması için ıslatma sıvısının boşalacağı alam belirleyen bir ıslatma kılıfı (102) ve önceden belirlenen bir koşul uygulandığında açılarak ıslatma sıvısının ıslatma kabından boşalmasını sağlayan bir deşarj çıkışma (126) sahip bir hidrofilik idrar sondası ıslatma sıvısı kabı (106) bulunur. Bu ıslatma sıvısı kabı, kullanıma hazırken en azından deşarj çıkışı ıslatma kılıfı dâhilinde olacak şekilde yerleştirilebilir. Islatma kılıfının yapısı ve kullanıma hazırken ıslatma kabının ıslatma kılıfına göre konumu, ıslatma sıvısı kabının deşarj çıkışma önceden belirlenen bir koşul uygulanması durumunda ıslatma sıvısı, ıslatma sıvısı kabından deşarj çıkışı vasıtasıyla boşalarak ıslatma kılıfında bulunan hidrofilik idrar sondasını ıslatabilecek şekilde ayarlanmıştır.