Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Patolojik geçirgenlik değişikliklerini düzenleyen anti-salgısal faktör peptidleri. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/09/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 1998/00304
Buluş Başlığı Patolojik geçirgenlik değişikliklerini düzenleyen anti-salgısal faktör peptidleri.
Başvuru Sahibi RURAL PATENT SVENSKA AB
Buluş Sahibi STEFAN LANGE;EVA JENNISCHE;CHRISTINA LÖNNROTH;IVAR LÖNNROTH;EVA JOHANSSON
IPC Sınıfı A23K 1/165;A61K 38/22;C07K 14/575
Buluş Özeti

Bu buluş, Antisalgısal Faktör (rAF) olarak bilinen yeni bir birleştirici (rekombinant) protein, homologları (homolog=aynı görevi yapan) ve bunların peptid fragmanlarına ilişkindir. Bu protein, homologlar ve bunların fragmanları hayvanlarda ve insanlarda patolojik sıvı aktarımını ve/veya iltihabi reaksiyonları normalleştirme konusunda yararlı olmaktadırlar. Ayrıca AF ye karşı antikorlar veya homologlar ya da bunların fragmanları da anlatılmaktadır. Söz konusu protein ya da homologları veya bunların fragmanları için nükleik asit kodlaması ve bunların yanısıra nükleik asitleri oluşturan vektörler ve kümeler de anlatılmaktadır. söz konusu rAF ve homologları ile fragmanları, bağışıklık teşhisi için kullanılabileceği gibi hayvanlar için yem katkı maddesi ve ödem, dehidrasyon ve/veya enflamasyonun (iltihap) söz konusu olduğu hastalıklara karşı anti-diareal ve ilaç olarak da kullanılabilmektedir.