Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Darifenasin içeren farmakolojik formülasyonlar. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/09/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 1998/00461
Buluş Başlığı Darifenasin içeren farmakolojik formülasyonlar.
Başvuru Sahibi ASPEN GLOBAL INCORPORATED
Buluş Sahibi DONALD JOHN NICHOLS;MICHAEL JOHN HUMPHREY;THOMAS FRANCIS DOLAN
IPC Sınıfı A61K 31/40
Buluş Özeti

Darifenasin veya bunun farmakolojik olarak kabul gören tuzunu ve bir farmakolojik olarak kabul gören antijenle birlikte verildiğinde antijene verilen antikor cevabının özgül olmayan biçimde değişmesini sağlayan madde, sulandırıcı veya taşıyıcıdan oluşan ve bir hastanın mide ve ince barsak yollarında kullanılmak üzere uyarlanmış bir farmakolojik dozaj şekli temin edilmiştir; hastanın aşağı mide ve ince bağırsak yolları için ağırlık cinsinden % 10 darifenasin veya bunun farmakolojik olarak kabul gören tuzunun verilmek üzere dozaj şekli ile belirlidir. Formülasyon istenilmeyen yan etkileri en aza indirgerken darifenasinin biyolojik var oluşunu arttırmaktadır.