Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Doküman onaylama sistemi ve yöntemi TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/09/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 1998/00462
Buluş Başlığı Doküman onaylama sistemi ve yöntemi
Başvuru Sahibi EORIGINAL INC,
Buluş Sahibi MICHAEL W. WHITE;EDWARD R. SHEEHAN;DOUGLAS H. TROTTER;STEPHEN F. BISBEE;JACK J. MOSKOWITZ
IPC Sınıfı H04L 9/00
Buluş Özeti

Doğrulanmış belgelerin elektronik olarak aktarılmaları, (3) saklanmaları ve geri çağrılmaları için sayısal sinyal gönderme (2 ve 3) ve/veya gizleme cihazı ve elektronik bir belgeyi oluşturan kimsenin kimliğini ve bu gibi bir belgede (1) bulunan bilgilerin doğruluğunu saptayabilen yöntemler ve cihazlar sağlanmaktadır. Bunların hepsi birlikte belgenin doğruluğuna ait reddedilemez bir kanıt sağlarlar. Yöntemler ve cihazlar kağıt kullanılmadan, gayrimenkul işlemleri ve gayrimenkule bağlanmış parasal işlemler gibi ticari işlemlerin yapılması olanağını sağlarlar. Bir Ruhsat yani Onay Merci elektronik belgelerin onaylanması ve gönderilmesi için gerekli olan gizleme materyalinin başlatılması ve idaresi için araçları sağlar.