Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Püskürtülecek akışkanda basınç yaratmak için küçük cihaz. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/10/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 1998/00586
Buluş Başlığı Püskürtülecek akışkanda basınç yaratmak için küçük cihaz.
Başvuru Sahibi Boehringer Ingelheim International GmbH
Buluş Sahibi JOACHİM EICHER;JOACHİM JAEGER;JOHANNES GESER;BERND ZIERENBERG;PASQUALE CIRILLO;BERNHARD FREUND
IPC Sınıfı A61M 15/00;B05B 11/00
Buluş Özeti

İşbu buluş, bir akışkan içinde yüksek basınç oluşturma işlevini yerine getiren minyatür hale getirilmiş bir cihaz ile ilgilidir. Buluşa göre cihaz,bir silindir içine yer değiştirebilir şekilde bir oyuk piston (57) ve oyuk piston (57) tarafından yönlendirilen ve oyuk piston (57) ye nazaran eksensel olarak hareket edebilecek şekilde monte edilmiş bir supap elemanı (58) den meydana gelir. Subap elemanı (58), oyuk piston (57) nin bir ucunda, oyuk piston (57) nin içinde ya da ucunun hemen karşısında yerleştirilmiştir. Cihaz, mekanik olarak çalışan bir yüksek basınçlı atomizör içinde kullanılır.