Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Polisakkarid jel bileşimleri. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/06/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 1998/00072
Buluş Başlığı Polisakkarid jel bileşimleri.
Başvuru Sahibi Q MED AB
Buluş Sahibi BENGT AGERUP
IPC Sınıfı A61K 31/725;C08B 37/08;C08L 5/08
Buluş Özeti

Elimizdeki buluş çapraz örülmüş bio-bağdaşık polisakkarid jel bileşimleri hazırlamakla ilgili bir yöntemi içerir. Yöntem içinde suda çözülebilen akuatik bir solüsyon, çapraz örülebilen bir polisakkarid, adı geçen bu polisakkaridin polifonksiyonel çapraz örülmüş ajanın varlığı ile örülmesini, bu şekilde çapraz örme işleminin jelleşme oluşmadan yok olmasını engellemek için çapraz örmenin siteril olarak maskelenmesini bu yöntemden elde edilen aktif polisakaridin ikinci basamakta ayrıştırılmayan bir siteril ortamda muameleye tabi tutulup viskoelastik bir jel elde edilmesini ihtiva eder. Buluş ayrıca önerdiği yöntemle elde edilen jelin çok farklı tıbbi amaçlar için kullanılmasına da olanak sağlar.