Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Kuru hava egzoz kaloriferi. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2003/00187
Buluş Başlığı Kuru hava egzoz kaloriferi.
Başvuru Sahibi G.R.O.S.S. EGZOST OTOMOTİV GIDA İNŞAAT ŞANS OYUNLARI İNTERNET HİZ.İTH.İHR.SAN.VE TİC.LTD.Şİ.
Buluş Sahibi EROL SÖLER
IPC Sınıfı F24F 5/00
Buluş Özeti

Buluş, en az bir egzoz gazı girişi (1.4) ve en az bir egzoz gazı çıkışı (1.3) ile söz konusu giriş/çıkış elemanları (1.3,1.4) arasında bulunan bir susturucu gövdesinden (1) oluşan egzoz susturucusundan temiz hava ısıtmak üzere egzoz susturucusunu tamamen veya kısmen içerisine alacak şekilde oluşturulan en az bir dış gövde (2), bahsedilen dış gövde (2) üzerinde oluşturulan en az bir temiz soğuk hava girişi (2.1), bahsedilen soğuk hava girişinden (2.1) geçen havanın ısıtılması amacıyla dış gövde (2) ve egzoz susturucusu (1) arasında kalan hacmin oluşturduğu oluşturulan en az bir ısıtma kanalı (3), bahsedilen ısıtma kanalından (3) geçirilen havanın ısınması ile araç içerisine iletilmek dış gövdeden (2) çıkarılması için dış gövde (2) üzerinde açılan en az bir sıcak hava çıkışı (2.2) içeren kalorifer sistemine ait araç reküperatör tertibatıdır.